Starší přípravka : Nadstavbový turnaj v Hořicích

21.04.2014 09:14

Na druhý nadstavbový turnaj v jarní sezóně jsme odjeli společně s mladšími žáky  v sobotu 19. 4. 2014. Na fotbalovém stadionu v Hořicích nás čekali soupeři z Javorky, Jičíněvce a samozřejmě domácí Hořice. Po zimním fotbalovém půstu naši kluci s velkou chutí vlétli do zápasu s Javorkou. Neustále jsme soupeře tlačili, přesto se nám nepodařilo během prvního poločasu vsítit míč do soupeřovy branky. V druhém poločase však dvakrát skóroval David Limon po přihrávce Vildy Gaveleka a Michala Petra. Zápas se pro nás vyvíjel velmi dobře. Pak však přišla série nepřesností a první gól z rohového kopu. Vyrovnávací gól přišel znovu z rohového kopu, kdy míč i za pomocí silného větru doslova doplachtil za záda našeho brankáře. Konečný stav utkání Hronov - Javorka 2:2. V druhém zápase se naši kluci utkali s týmem z Jičíněvce. Hned na začátku první poloviny utkání jsme vedli 3:0. Opět však jsme polevili, přestali jsme dobře bránit soupeřovy útočníky, kteří využili našeho zaváhání a vsítili nám dva rychlé góly. Poločas skončil 3:2 pro nás.  Soupeř cítil možnost otočit zápas ve svůj prospěch. Následovalo několik nepříjemných střel na naši branku. V těchto okamžicích nás však podržel brankář Josef Hofman. Druhý poločas byl však již v naši režii. Nastříleli jsme soupeři dalších 5 branek a utkání skončilo 8:3. Úspěšnými střelci byli Michal Petr 4x, Denisa Šolínová 2x, Matyáš Polej 1x a David Limon 1x. Do třetího zápasu s Hořicemi jsme nastoupili nabuzení předchozím úspěchem. Po krátké chvíli jsme již vedli 1:0 zásluhou vynikající Denisy Šolínové. Po prvním poločase jsme však již neudrželi tempo se soupeřem, který nám poměrně snadno vstřelil 4 branky. Naše mužstvo se nechtělo vzdát a neustále jsme se snažili dostat do obranného pásma soupeře. Bohužel jsme udělali spoustu chyb, zejména v obraně a v záloze. Jinak velmi úspěšné Denise Šolínové se již nepodařilo překonat brankáře z Hořic, ačkoliv se ještě několikrát pokusila obrátit pro nás nepříznivý výsledek. Zápas však skončil 4:1 v náš neprospěch.

Na závěr chci pochválit všechny hráče za podaný výkon a přístup k zápasům. Jednalo se o náš první turnaj v jarním kole a myslím, že velmi úspěšný. Všechny tři soupeři byli kvalitní a výsledek 8:3 z druhého zápasu, byl zapříčiněn obrovskou chutí našich kluků a dívky tento zápas vyhrát. Všechny branky padly po pěkných kombinacích a přihrávkách. Výborné výkony v útoku předváděli Denisa Šolínová a Michal Petr, v záloze bych chtěl vyzvednout Vildu Gaveleka a Davida Limona v obraně pak Honzu Pavelku a Adama Kubečka.

Sestava: Josef Hofman, Michal Petr, Denisa Šolínová, David Limon, Matyáš Polej, Michal Zita, Jan Pavelka, Adam Kubeček, Artur Kirik, Adam Danihel, Vojta Kubeček, Vilda Gavelek, David Prouza. Trenér Jan Pavelka.