Mladší přípravka : Turnaj v Zábrodí

08.09.2014 09:42

Ke druhému turnaji podzimní části soutěže přijelo mužstvo mladší přípravky do Zábrodí. Krásné prosluněné dopoledne a silná sestava hronovského mužstva naznačovala dobrý výsledek. Do prvního zápasu jsme nastoupili s mužstvem z Velké Jesenice. Vycházeli jsme ze zajištěné obrany a dravého rychlého protiútoku. Už od začátku jsme na soupeře vyvíjeli silný tlak. Soupeř však zdatně odolával střelám našich hráčů. Svou první branku podzimního kola vstřelil Michal Kamaryt. To znamenalo naše první vedení v nové sezóně. Pak přišla vzájemná kombinace našeho prvního útoku, z které vzešla druhá branka zápasu. Střelcem byl Tomáš Vacek. Další náš gól vstřelil Ondra Pavelka. Do konce poločasu soupeř stačil pouze snížit na 3:1. Do druhého poločasu jsme opět vlétli s obrovským nasazením. Bohužel po špatné rozehrávce od naší branky jsme inkasovali gól. To nás však nepoložilo a následovala branka Ondřeje Pavelky. Soupeř se snažil využít každého našeho zaváhání a chyb, které jsme vytvářeli v našem obraném pásmu, a vynutil si faul v našem pokutovém území. Penaltu bez zaváhání proměnil. Zbytek hrací doby však již patřil mužstvu Hronova. Nejdříve Michal Kamaryt vypálil nechytatelnou střelu a skóroval. Zápas ukončil střelou mezi tyče soupeřovy branky Ondra Pavelka. Konečný stav 6:3 pro nás.

V druhém zápase jsme narazili na mužstvo Tygřice Zábrodí. Musím však říci, že oproti minulému zápasu, který jsme sehráli s mužstvem Lvů Zábrodí, jsme byli my tím lepším týmem. Přes jasnou výškovou a váhovou převahu Zábrodí jsme my dominovali fotbalovou technikou i rychlostí. Zápas se nám povedl a vyhráli jsme ho s přehledem 8:2. Radost nám však trochu pokazilo zranění jinak výborného Michala Kamaryta. Doufáme, že se brzy dá dohromady a pomůže nám i v dalších zápasech. První gól, zároveň první v této sezóně, vstřelil výborný Filip Saidl z přímého kopu. Následoval gól Michala Kamaryta a znovu Filipa Saidla, tentokrát z půlky hřiště. Pak následovali branky našeho prvního útoku. Nejdříve se trefil dvakrát po sobě Ondra Pavelka. Když druhý gól dal levou nohou, po předchozích dvou neúspěšných pokusech. Pak potrestal špatnou rozehrávku soupeře číhající a všudypřítomný Tomáš Vacek. V druhém poločase jsme však opět zaváhali v obraně, což znamenalo branku pro soupeře. Pak vybídl přihrávkou Ondra Pavelka Tomáše Vacka, který nekompromisně zakončil. Následovalo období neúspěšných pokusů o vstřelení branky našeho druhého útoku. Velmi blízko svým prvním podzimním gólům byli Matěj Osoba a Michal Pudil. Doslova soupeřova brankáře odstřelovali ze všech možných pozic a úhlů, leč bohužel bez úspěchu. Mnohdy k tomu chybělo opravdu jen málo. Do hry výrazně zasáhli i Michal Čejchan a Filip Pavel, kteří ztratili stud z minulých zápasů a soupeřovi narušovali jeho kombinace. Soupeř do konce zápasu stačil pouze výsledek upravit na 8:2, což nám radost nezkazilo.

Na závěr mohu říci, že na první naše vítězství jsme nemuseli dlouho čekat a opravdu jsme si ho všichni užili. V obou zápasech jsme byli lepším mužstvem. Velmi hodně byla cítit opora v obraně i v brankáři, který se zápas od zápasu zlepšuje. Takže všem hráčům děkuji a těším se na další turnaj. Trenér Jan Pavelka