Mladší žáci : turnaj Lázně Bělohrad

20.04.2013 17:28

Ke druhému nadstavbovému turnaji jsme společně se starší přípravkou přijeli autobusem do lázeňského města Bělohrad. První zápas nás čekalo mužstvo Hořic. Zápas byl v celku vyrovnaný, ujali jsme se vedení, ale soupeři jsme chybou brankáře darovali vyrovnání. Mužstvo to ale nepoložilo a utkání jsme dotáhli do vítězného konce s výsledkem 3 : 1. Ve druhém utkání jsme se utkali s domácím družstvem Javorky. Od začátku bylo utkání velmi vyrovnané a bylo vidět, že jsme narazili na velmi kvalitního soupeře. Utkání jsme nezačali velmi dobře a po nedorozumění obrany a brankáře jsme inkasovali. Poté jsme ale dvěma brankami otočili skóre na naší stranu a vedli 2 : 1.  Ke konci první půle na nás sudí odpískal velmi přísnou penaltu, kterou domácí s přehledem proměnili a poločas skončil 2 : 2.  Druhá půle byla opět velmi vyrovnaná, ale s velkým přispěním hlavního rozhodčího se zápas proměnil ve velký boj a řadu faulů. To odnesli dva naši hráči zraněním Kuba Starý, za neodpískaný zákrok a hlavně Luboš Gorgán, který byl faulován po odkopu domácím útočníkem. Zákrok nebyl rozhodčím ani odpískán a pro našeho brankáře turnaj skončil. Poté následoval další zkrat rozhodčího, kdy po úmyslné ruce domácích při střele míče do branky sice odpískal pokutový kop pro nás, ale hráčku domácích nevyloučil. K dovršení všeho jsme pokutový kop Honzou Ansorgem neproměnili a tak zápas skončil oboustrannou remízou. K tomuto zápasu ale musíme dodat, že bohužel rozhodčí je pánem na hřišti a my musíme svoje emoce krotit, protože by nás to v případě vyloučení hráčů mohlo stát mnohem více než jen jedno „bezvýznamné“ vítězství v nadstavbové části. Ke třetímu zápasu jsme nastoupili proti tradičnímu rivalovi mužstvu z Jaroměře. První půle byla dosti nevyrovnaná a z naší strany musíme říci i velmi nepodařená. Ve druhém poločase jsme si vytvořili několik velmi dobrých šancí (Ansorge, Nosek,...), ale žádnou jsme nedokázali proměnit. Když už to vypadalo, že se soupeřem rozejdeme smírně, vyšla nám velmi pěkná „brejková“ akce po ose Jirásek – Ansorge, kterou Honza chladnokrevně proměnil, kdy kličkou obešel brankáře a do prázdné branky v posledních vteřinách utkání stanovil výsledek 1 : 0. Výsledky Hronov / Police – Hořice 3: 1, Ansorge 2x, Nosek, Hronov / Police – Javorka 2 : 2, Ansorge, Bitnar, Hronov / Police – Jaroměř 1 : 0, Ansorge. Trenéři David Polák, Václav Pohl.