Mladší přípravka : Turnaj ve Velkém Poříčí

29.09.2013 15:38

Pyrrhovo vítězství ve Velkém Poříčí

Dne 28. září mladší přípravka sehrála turnaj ve Velkém Poříčí. V prvním utkání nás čekal soupeř z Machova. Zvítězili jsme 4 : 0. Výsledek sice vypadá jednoznačně, ale kluci se poměrně dost nadřeli. Soupeř podal velmi kvalitní výkon. O naše branky se podělili 4 střelci. Tadedáš Brumlich, Filip Saidl, Matěj Vinter a svoji první trefu si připsal Dominik Novák. Druhé utkání mělo příchuť derby. Proti konkurenčnímu soupeři z Velkého Poříčí. Tento duel vidělo poměrně dost diváků, protože městys slavil 100 let školy. Rozhodli jsme se, že jim tu oslavu trochu pokazíme.Tento zápas začal poměrně ve velkém tempu. Během chvilky jsme prohrávali, ale Michal Kamaryt krásnou střelou pod víko srovnal. Když už se zdálo, že máme zápas pod kontrolou Poříčí zasadilo smrtící úder. Ze třech akcí po křídlech jsme obdrželi 3 góly. Poločasový výsledek 1 : 4 vypadal opravdu hrozivě. Do druhého poločasu nastoupili kluci s odhodláním neprodat kůži lacino. Najednou jich bylo plné hřiště a soupeř se nestačil divit. Matěj Vinter bojoval jako lev a záhy snížil na 2 : 4. Když 3 minuty před koncem snížil Tadeáš Brumlich na 3 : 4. Svitla našemu družstvu naděje. Kluci bojovali. Eliška Pohlová v brance doslova čarovala. Minutu před koncem se výsledek dostavil Tadeáš Brumlich srovnal na konečných 4 : 4. Euforie v tu chvíli neznala mezí. Protože nerozhodný výsledek nemůže být, následovaly pokutové kopy. První kopal soupeř a nedal. Náš první exekutor Matěj Vinter se nemýlil a střelou k tyči nedal brankaři žádnou šanci. Druhý Poříčák nedal a ani náš Tadeáš Brumlich neproměnil. Poslední exekutor z Velkého Poříčí selhal, protože Eliška Pohlová všechny penalty chytla. Tím korunovala svůj brilantní výkon. Kluci si vítězství zasloužili. Radost mi ale dlouho nevydržela. V kabině jsem se dozvěděl, že na příští zápas nemohou Matěj Vinter, Tadeáš Brumlich, Dominik Novák, Filip Saidl a Michal Kamaryt. Možná se vám zdá, že jsem vyjmenoval celé mužstvo. Nezdá. Ono to celé mužstvo je. Na další turnaj mi zbyli pouze Radek Hillmann, Eliška Pohlová a Filip Špetla. Můj kluk je nemocný a doufám, že se uzdraví a bude moci nastoupit. Stále mám ale jen 4 hráče a hraje se 4 + 1. Smůlou je, že příští turnaj hrajeme 2 zápasy + dohrávku proti silnému Červenému Kostelci. Slabou náplastí je fakt, že na tréninku mi pobíhá 12 kluků školkového věku. Budu muset sáhnout do rezervy a děti z předpřípravky zažijí křest ohněm. Právě proto vnímám vítězství na turnaji ve Velkém Poříčí jako Pyrrhovo vítězství. Člověk se snaží bojovat za každý zápas, žije tou krásnou hrou a nepřipadá mi férové, že hokej je lepší sport než fotbal. Zamýšlím se nad svou existencí u přípravky. Připadá mi,že něco není v pořádku...! Sportu zdar a fotbalu zvlášť. Trenér Hynek Rožnovský.